Co wydarzyło się w poszczególne dni targowe?
 
Pierwszy dzień targów (środa, 20 listopada 2019)

Chef's Day by HORECA® to spotkanie stworzone przez i dla szefów kuchni. Inspiracje, możliwość nawiązania nowych kontaktów branżowych i trenowania umiejętności pod okiem najlepszych specjalistów.

W programie m.in.:
 • idea stref slow food,
 • lokalne produkty w karcie,
 • Głąbik Krakowski – historia zapomnianej sałaty na przykładzie akcji „Tradycja w natarciu” Targów HORECA®,
 • pokaz  kulinarny: „Kuchnia Kleparza nie tylko przy Kleparzu”,
 • 10 kroków do zbudowania wyrazistej marki Szefa Kuchni na konkretnych przykładach,
 • warsztat Art Food / Art Plating,prowadzenie do Gastrofizyki.
 
Wśród gości pojawili się m.in.: Roger Van Damme (Belgia, Hetgebaar); Adam Chrząstowski (Ekspert Dziedzictwa Kulinarnego, Prezydent Bocuse d’Or Academy Poland); Rafał Koziorzemski (Biały Królik Gdynia); Przemysław Klima (Bottigliera 1881​); Marcin Sołtys (Restauracja Filipa 18); Michał Cienki (Art Restauracja); Łukasz Cichy (Biała Róża); Grzegorz Fic (Albertina Restaurant&Wine); Joanna Ślusarczyk (The Best Chef Awards oraz Food Meets Science); Katarzyna PłacheckaKarolina Milczanowska (Jedling Marketing).

Pełny program Chef's Day by HORECA® dostępny na stronie: Akademia HORECA®.


 
Horeca Talks to spotkania i rozmowy na scenie z ekspertami z branży Horeca, a także prestiżowe rozstrzygnięcia konkursów Targów HORECA®ENOEXPO® oraz BOCUSE d’Or Poland.

Program dostępny na stronie Horeca Talks.


 

Drugi dzień targów (czwartek, 21 listopada 2019)


Nie zwolniliśmy tempa i po pierwszym obfitym dniu, zaserwowaliśmy kolejną porcję wrażeń. W czwartek w programie m.in.:

F&B Day - spotkanie dla kierowników gastronomii i właścicieli restauracji, na którym omówione zostaną najbardziej aktualne trendy w gastronomii. Wśród ekspertów spotkamy m.in.: 

- Tomasza Habdasa (Liczby na Talerzu) - Jak kontrolować koszt zatowarowania? Jak ograniczyć koszt rekrutacji i utrzymać na stałym poziomie wartość wynagrodzeń? Jak poszukiwać realnych oszczędności w sferze rachunków i mediów? To tylko kilka z pytań, na które ekspert odpowie podczas warsztatów.

- Małgorzatę Bendarz (MWM Partners), która podczas warsztatów pokaże jak w sposób twórczy można podejść do rozwiązywania problemów dzięki nowoczesnej metodzie Design Thinking. Tematem spotkania będzie “Jak zwiększyć obroty w restauracji w godzinach „bezruchu”? 

- Katarzynę Płachecką i Karolinę Milczanowską - dziennikarki kulinarne i współwłaścicielki portali o tematyce kulinarnej: Have a Bite Kraków, poświęconego kulturze jedzenia na mieście oraz Krakow Foodie – newsowego portalu o krakowskiej gastronomii. Właścicielki agencji Jedling Marketing, w której zajmują się komunikacją w social media, consultingiem i kreowaniem wizerunku restauracji.

Bocuse d’Or Poland to wielkie widowisko kulinarne. Zawodnicy na oczach publiczności w czasie 5.35.00 muszą wykonać dania, które jednemu szefowi kuchni dadzą przepustkę do 1/2 europejskiego finału w Tallinie a tam już autostrada do wielkiego Grande Finale w Lyonie. W polskich eliminacjach wystąpi czołowa szóstka polskich szefów kuchni! Zobaczmy najlepszych z najlepszych w akcji.

 
Trzeci dzień targów (piątek 22 listopada 2019)

Na scenie HORECA Talks (lobby EXPO Kraków) odpowiemy na wiele pytań nurtujących właścicieli obiektów gastronomicznych:

 
 • Czy EKO jest lepsze? Czy GMO to zło?
 • Czy dzisiejsza żywność jest mniej odżywcza?
 • W jakim wnętrzu klient czuje się dobrze i co przyciąga wzrok?
 • Jakie małe, ale korzystne zmiany warto wprowadzić we wnętrzu, by uzyskać doskonałe pierwsze wrażenie?
A także…
 • Jakie trendy i wyzwania czekają nas w gastronomii w nadchodzącym 2020 roku?
 • Jak budować lojalność gości i zmniejszyć koszty pozyskania nowych?

  PEŁNY PROGRAM >>

Odbędzie się również wręczenie nagrody za najlepsze winiarskie blogi - Bloger Roku magazynu “Czas Wina” oraz spotkanie z Markiem Bieńczykiem, autorem książki "Wszystkie kroniki wina".


Ponad 400 wystawców prezentuje swoją ofertę nie zapominając, rzecz jasna, o nowościach. Ich listę można znaleźć TUTAJ.

Do zobaczenia!